MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Opowieść genealogiczna Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

28 listopada 2016 @ 17:00 - 18:30

Małgorzata Karolina Piekarska opowie o losach swojej rodziny i zaprezentuje najcenniejsze dokumenty z archiwum starej warszawskiej rodzinny Piekarskich oraz osób spowinowaconych. Podzieli się swoimi doświadczeniami w przechowywaniu i gromadzeniu rodzinnych pamiątek oraz wykorzystywaniu ich w badaniach genealogicznych i naukowych. Pani Piekarska będzie również mówiła o trudnych sytuacjach na które można się natknąć poznając historię swojej rodziny oraz kontrowersyjnych decyzjach przy zdobywaniu informacji.

Po wykładzie, jak zwykle, będą się toczyły mniej formalne dyskusje na tematy genealogiczne.

Małgorzata Karolina Piekarska z zawodu jest dziennikarką prasową i telewizyjną oraz blogerką i pisarką – prezesem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Z zamiłowania i tradycji rodzinnej varsavianistką i genealogiem. Wszystko zgodnie z zasadą, że jeśli chcemy znać swoją przyszłość i wiedzieć dokąd zmierzamy, powinniśmy wiedzieć kim jesteśmy, a tego nie dowiemy się bez odpowiedzi na pytanie: skąd przychodzimy.
Sama mówi: „O swojej rodzinie wiem sporo i cały czas poszerzam tę wiedzę. Wszystko dzięki zdjęciom, dokumentom, listom, świadectwom, czyli krótko mówiąc papierom, a także grzebaniu w archiwach państwowych.”
O doświadczeniach zawodowych można więcej przeczytać na stronie piekarska.com.pl, a o genealogii na blogu piekarscy.com.pl.

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Szczegóły

Data:
28 listopada 2016
Czas:
17:00 - 18:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://www.wtg.org.pl/

Organizator

Warszawskie Towarzystwo Genealogiczne
Telefon:
602617897
Strona internetowa:
http://www.wtg.org.pl/

Miejsce

Warszawskie Towarzystwo Genealogiczne
ul. Zielna 39
Warszawa, mazowieckie 00-108 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.wtg.org.pl/