MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki

Recenzja z portalu “Sztukater” (Heyday)

kpcKsiążka “Klasa pani Czajki” jest jedną z wielu polskich książek opowiadających o szkole. Jednak ta powieść jest trochę inna od reszty, ponieważ są w niej historie perypetii całej klasy i nie tylko. Głównymi bohaterami można określić wiele osób: Małgosię, Kamilę, Maćka, Kaśkę, Olka i wielu innych. W tej książce tak naprawdę nikt z klasy pani Czajki nie został pominięty. O każdym można się czegoś dowiedzieć.

Mimo że każdy z nich ma inny charakter, to i tak w razie czego potrafię się dogadać i stworzyć paczkę.

Tak naprawdę ta klasa nie ma w sobie nic niezwykłego. Jest w niej klasowy kujon, przystojniak, clown. Generalnie można przyjąć, że to normalna polska klasa. Może to właśnie dlatego, tak wielu osobom spodobała się ta książka. Każdy odnajdzie w niej osobę, która jest jej odpowiednikiem. Chyba dzięki temu ta książka zyskała taką sławę.

Ogólnie rzecz biorąc trudno doszukać się minusów w tej książce. Jest napisana ciekawym językiem, fabuła jest ciekawa i rozbudowana o wiele wątków pobocznych, a z bohaterami można się śmiać. Osobiście sądzę, że jedynym minusem jest to, że jest za krótka, ponieważ historie klasy pani Czajki można by czytać na okrągło, a i tak by się nie znudziły.

Mój osąd co do tej książki jest prosty. Jest ciekawa, wciągająca i zaskakująca. Po prostu książka idealna. Nie mogę się już doczekać kiedy będę mogła przeczytać drugą część tej książki czyli “LO-terie”.

Autor: Heyday

Źródło: http://sztukater.pl/ksiazki/item/6608-klasa-pani-czajki.html

Print Friendly, PDF & Email