MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Recenzja z Tutej

okladkatropiSherlock Holmes byłby bez szans

Jak najlepiej przedstawić detektywistyczną historię – tak by uczyć i bawić zarazem? Małgorzata Karolina Piekarska w swojej książce „Tropiciele” pozwoliła, by zastęp harcerski na tropie wielkiej tajemnicy (sięgającej czasów II wojny światowej) zafascynował młodego czytelnika i przypomniał o starych, dobrych książkach gdzie bohaterami byli harcerze.
Mogłoby się wydawać, że młodzieżowe książki wyzbyte agresji i brutalności dawno odeszły do lamusa a główni bohaterowie (harcerze) nie są już atrakcyjni. Jednak nic bardziej błędnego! Na rynku pojawiła się doskonała książka, którą można bez obaw polecić młodemu czytelnikowi (choć nie tylko…).
Główni bohaterowie, harcerski zastęp „Tropiciele”, próbują rozwikłać zagadkę zaginionych klejnotów należących jeszcze przed wojną do prababki jednego z nich. Opowieść dodatkowo urozmaicają pocztówki autorstwa przedwojennego malarza, Wacława Chodkowskiego – to właśnie na ich kartach młodzi detektywi odnajdują ważne wskazówki.
Polecamy każdemu – zarówno harcerzom, instruktorom czy wędrownikom żądnym tajemnic jak i wszystkim, którzy lubią przeczytać dobrą przygodowo-detektywistyczną historię!

Autor: Asia Grudzińska,
źródło: Tutej

Print Friendly, PDF & Email