MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2014 r. Spotkanie w Bibliotece w Psarach

psaryCzwarty Gość zaproszony przez Bibliotekę w ramach Tygodnia Bibliotek czyli Małgorzata Karolina Piekarskaodwiedziła Psarskie Gimnazjum.

M.K.Piekarska, oprócz tego, że jest pisarką jest również dziennikarką telewizyjną i prasową. Od wielu lat współpracuje z TVP, dla której przygotowuje reportaże. Przez 12 lat współpracowała z dwutygodnikiem Cogito.

Na swoim literackim koncie ma 6 powieści dla młodzieży, z których wielką furorę zrobiła książka „Klasa Pani Czajki”; jej fragmenty są w kilku podręcznikach do j.polskiego, była na liście najchętniej czytanych pozycji i trafiła na listę bestselerów tygodnika Wprost.

Spotkanie z Panią Piekarską przeniosło nas w inny świat, świat którego nie znamy, świat przedwojenny. Stało się tak, ponieważ pisarka opowiadała o odkrywaniu tajemnic własnej rodziny, o poznawaniu losów ludzi, których łączyły więzy krwi a los sprawił, że ich drogi całkowicie się rozeszły. Mówiła o tym, jak ważne w życiu są wartości a zwłaszcza korzenie, o które trzeba dbać pielęgnując rodzinne więzi aby nigdy w życiu nie poczuć się bezbronnym i słabym.

Na zakończenie były zdjęcia i rozmowy.

14 maja 2014

Print Friendly, PDF & Email