MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2009 r. Spotkanie z Piekarską

siedlce09Małgorzata Karolina Piekarska, na co dzień związana z Telewizyjnym Kurierem Warszawskim oraz Kurierem Mazowieckim, do Siedlec zawitała w celu zaproponowania młodym ludziom ścieżki, którą przed laty sama wybrała.

Przemawiając do grupy, której zainteresowania, marzenia oraz plany na przyszłość wciąż pozostają na etapie kształtowania, opowiedziała najpierw o warsztacie dziennikarskim, wskazując przede wszystkim na różnice między dziennikarstwem prasowym, a telewizyjnym. Słuchacze mogli dowiedzieć się, nie tylko o tym, czym jest autoryzacja, oraz jak przeprowadzić wywiad przez Internet, ale również zapoznali się ze skrajnymi postawami rozmówców, których pani Małgorzata podzieliła na tumiwisielców oraz czepiaczy, udzielając przy tym rad, jak z takimi osobami postępować. Ponadto podkreśliła niezbywalność w pracy dziennikarskiej ołówka – jedynego narzędzia pisarskiego, które nie zawodzi w żadnych warunkach klimatycznych.

Zgromadzeni gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się także z pisarskimi doświadczeniami bohaterki spotkania. W szczegółowej opowieści o powstawaniu jej dzieł mogli zaobserwować, w jaki sposób zdobywała inspiracje dla swej twórczości.

Tym spośród zgromadzonych, w których tli się iskierka pisarska, autorka udzieliła bardzo cennej rady, mianowicie: „Jeśli bardzo chcesz pisać, lecz nie wiesz o czym, pisz o sobie lub o czymś prawdziwym”. Każdy, kto uważnie uczestniczył w spotkaniu, przekonał się, że w przypadku pani Małgorzaty nie są to tylko słowa.
(ewe)

Źródło: Strony Internetowe Tygodnika siedleckiego 30-04-2009

 

 

Print Friendly, PDF & Email