MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Recenzja Pauliny Jaszczurowskiej

Książka pt. Dzika to idealna propozycja dla młodzieży. Przygoda połączona z sensacją to kombinacja, która porwie nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. A trzeba zauważyć, że w dzisiejszej dobie Internetu i wysoko rozwiniętej technologii, nie jest łatwo zaciekawić młodocianego Czytelnika. Małgorzata Piekarska już raz udowodniła, że potrafi poruszyć i zaintrygować. To właśnie jej zawdzięczamy hit pt. Klasa Pani Czajki, który szturmem podbił serca Polaków. Czy i tym razem będzie podobnie?
Dzika, czyli jak przemycić ważne tematy pod przygodowo-sensacyjnym płaszczem
Głównym bohaterem książki jest nastoletni Rafał. Do klasy chłopaka trafia Alicja, która od razu wzbudza jego zainteresowanie. Jednak jego ciekawość to zupełnie inna reakcja od tego, z czym do tej pory mierzyła się dziewczyna. Choć mieszka w Warszawie i potrafi doskonale porozumiewać się w języku polskim, wszędzie, gdzie się pojawia, budzi kontrowersje. A wszystko przez to, że kolor jej skóry znacząco różni się od tego, jaki posiadają jej rówieśnicy. Choć nikt nigdy otwarcie nie przyznał się, że jest rasistą, Alicja dzień w dzień zmaga się z upokorzeniem i wyzwiskami.
Rafał próbuje poznać ją bliżej, jednak dziewczyna jest bardzo nieufna. I właściwie nie ma, co się jej dziwić. Pierwsze dni tuż po przeprowadzce do stolicy Polski nie były dla niej najprzyjemniejsze. Mimo początkowych trudności i niewybrednych uwag dwoje nastolatków powoli się do siebie zbliża. Wkrótce Rafał dochodzi do wniosku, że Alicja to całkiem ładna dziewczyna. Nawiązują wspólną nić porozumienia, mimo iż ojciec chłopaka nie ukrywa wrogiego nastawienia wobec tytułowej „Dzikiej”.
Okazuje się, że już niedługo życie tej dwójki zmieni się diametralnie. A wszystko przez międzynarodową szajkę, której nieświadomie nadepnęli na odcisk.
Książka pt. Dzika to jedna z tych powieści, którą warto podsunąć młodemu Czytelnikowi. Porusza nie tylko tak ważne kwestie, jak rasizm i tolerancja, ale opowiada również o sile przyjaźni i miłości. Pod płaszczem sensacyjnej powieści, po brzegi wypełnionej przygodami, młody odbiorca ma szansę poszerzyć swój światopogląd. Dlatego też gorąco polecamy tę powieść!

8 sierpnia 2017

Autor: Paulina Jaszczurowska

Źródło: http://www.coprzeczytac.pl/dzika-malgorzata-karolina-piekarska/

Print Friendly, PDF & Email