MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Recenzja z portalu Rynek Książki

Gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. 15 lat od pierwszego wydania „Klasy pani Czajki” i dziewięć lat od ukazania się po raz pierwszy „LO-terii” pojawia się wreszcie trzecia część przygód uczniów Barbary Czajki. Ktoś, kto śledzi losy paczki przyjaciół, będzie zaskoczony niektórymi zmianami, jakie zaszły w ich życiu! Ale bez obaw, można sięgnąć po ten tom bez znajomości poprzednich, nie przeszkadza to w zrozumieniu akcji. Podobnie nie ma znaczenia wiek czytającego. Lektura dostarczy frajdy i przykuje uwagę również dojrzałych czytelników. Pisarka, dziennikarka, blogerka i stała felietonistka „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” pisze z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, przytaczając barwne i niezwykle zabawne epizody.

Licencja na dorosłość

Młodzi bohaterowie, jak przyznała sama autorka, noszą imiona kolegów syna autorki‚ a wiele sytuacji opisanych w książce jest z życia wziętych. Pisarka jest bowiem uważną słuchaczką i obserwatorką, potrafi patrzeć na świat z wielką uwagą i wnikliwością, ma też znakomity dar opowiadania, a jej opowieści są wiarygodne. W atrakcyjny sposób kreśli obraz życia wkraczającej w dorosłość młodzieży. Nowe znajomości, studia, przeprowadzka do innego miasta, pierwsza praca, zauroczenia, przyjaźnie wystawiane na próbę, ale i intrygi, kompleksy, trudne relacje z rodzicami. Autorka nie ucieka od trudnych spraw i współczesnych zjawisk społecznych, takich jak przemoc w rodzinie czy pedofilia.

„Licencja na dorosłość” trochę przypomina serial telewizyjny. Książka podzielona jest na odcinki, a każdy poświęcony jest jednemu bądź parze bohaterów i skupia się na jednej historii. Czytelnik cały czas jest trzymany w napięciu i zaskakiwany. Warto było poczekać na dalsze przygody młodych przyjaciół.

Źródło: http://rynek-ksiazki.pl/recenzje/licencja-na-doroslosc/

Print Friendly, PDF & Email