MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Wzrockowisko

Felietony zatytułowane “Wzrockowisko” były drukowane w COGITO od stycznia 1999 do czerwca 2005, kiedy ukazał się ostatni pożegnalny felieton “Do Ani”.

okladka-wzrockoPowód, dla którego przestały się ukazywać? Redakcja zmieniła koncepcję pisma. Oczywiście ma do tego prawo, ale nigdy nie mogłam tej decyzji zrozumieć. Zdejmować rubrykę, do której piszą czytelnicy? Pisali jeszcze długo. Do dziś zdarza mi się otrzymywac maile na temat “Wzrockowiska”. Dlatego żal mi był rozstawać się z rubryką i czytelnikami. Gdy jesienią 2006 roku rozstawałam się definitywnie z COGITO przyjaciółka powiedziała mi: “Nie martw się. Twój czytelnik pójdzie za tobą.” Nie bardzo w to wierzyłam, ale… okazało się, że miała rację. Czytelnicy odzywają się do dziś.

Gdy Wzrockowisko było obecne na łamach COGITO po każdym felietonie dostawałam mnóstwo listów więc… zdecydowałam się. Pierwsze odcinki zostały opatrzone rysunkami Roberta Trojanowskiego i zebrane w książkę, zatytułowaną oczywiście “Wzrockowisko”, która w kwietniu 2002 ukazała się nakładem wydawnictwa In-rock.

Print Friendly, PDF & Email