MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Recenzja z Recenzent.blog.onet.pl

Okladka-CzajkiPani w bibliotece szkoły podstawowej okresliła książkę jako dla “dziewczyn z szóstej klasy”. Na pewno chłopcy będący w wyższych klasach też ją przeczytają. Dorwałam się do tej książki, przeczytałam w kilka dni i szczerze – spodobała mi się.
Jak zapewne domyślacie się książka jest o klasie, której wychowawczynią jest pani Czajka. Tak naprawdę historia “trwa” przez 3 klasy gimnazjalne. Początkowo mało osób zna się nawzajem. Pojawia się klasowa “pięknisia”, którą uwielbiają chłopcy. Dwie przyjaciółki, różne pod względem majątku, rodziny muszą przetrwać różne próby ich przyjaźni. Jedna – okularnica, druga – przyjeżdża tydzien później po rozpoczęciu roku i wzbudza ogólne zainteresowanie. W drugiej gimnazjum dołącza do nich chłopak ze wsi – Wojtek. Na początku ujmawia się pokolei z dziewczynami, które następnego dnia nie przychodzą do szkoły. Książka ogólnie jest o klasie i życiu klasy. Moja mama po przeczytaniu książki powiedziała, że coś mało się w tej klasie uczyli. W zasadzie nie było to opisane. Jest opisane o miłościach, problemach…
Książka była interesująca. Myślę, że można z niej dużo wywnioskować jak zachowywać się i niezachowywać  się w gimnazjum. Książkę polecam dla gimnazjalistów i szóstoklasistów, którzy w przyszłym roku będą zmagać się z problemami klasy I-szej gimnazjum.

Autor: Gwiazdeczka.

źródło: http://recenzent.blog.onet.pl/2,ID154552518,index.html

Print Friendly, PDF & Email