MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2009 r. – SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ PIEKARSKĄ (strona miasta i gminy Mordy)

W czwartek 17 września Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach gościł pisarkę i dziennikarkę Małgorzatę Karolinę Piekarską. Spotkanie z autorką Tropicieli, Dzikiej, Klasy pani Czajki, Dziewiętnastoletniego marynarza i Wzrockowiska odbyło się w ramach projektu „Okno na świat” Programu Integracji Społecznej ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
Małgorzata Karolina Piekarska jest dziennikarką prasową i telewizyjną. Pracuje wTVP3, na antenie której prezentowane są jej reportaże. Znana jako reporterka i wydawca programów  informacyjnych – Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego i Kuriera Mazowieckiego. Publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodniku „Cogito”. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Jak sama po sobie mówi, lubi lato, niezapominajki, zwierzęta, książki i młodzież. Tę ostatnią – przekonaliśmy się, że z  wzajemnością. Dzięki swej niezależności i zrozumieniu problemów młodych ludzi, szybko przekonała do siebie zebranych na spotkaniu uczniów Gimnazjum nr 1 w Mordach. Zaciekawiła ich prezentacją swej twórczości oraz ciekawymi opowieściami o życiu i pracy. Młodzież entuzjastycznie reagowała na wszystko, co działo się tego ranka, wykazała się znajomością twórczości tak znamienitej osoby, do której miała niezliczoną ilość pytań. Zatem dyskusja była żywa iinteresująca. Był również czas na zdobycie autografu i dedykacji w książce autorki, co będzie najlepszą pamiątką wizyty Małgorzaty Karoliny Piekarskiej w Mordach.

Żródło: strona miasta i gminy Mordy

Print Friendly, PDF & Email