MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Recenzja z portalu setna strona

kurs dziennikarstwaKurs dziennikarstwa dla samouków – Małgorzata Karolina Piekarska

Kiedy na kilku blogach z rzędu przeczytałam superlatywy pod adresem książki Kurs dziennikarstwa dla samouków Małgorzaty Piekarskiej, od razu wiedziałam, że książkę muszę mieć na własność. No więc w tym samym dniu książeczka była moja.
Zaczęłam czytać już na przystanku autobusowym, ale nie chciałam się zbytnio rozpraszać i doczytałam w domu, na spokojnie.
Kurs jest krótki, w formie skryptu, na końcu którego mamy ćwiczenia odpowiadające tematowi (zadanie domowe). Autorka porusza temat recenzji (to interesuje mnie najbardziej), felietonu, reportażu, i innych form dziennikarskich. Wszystko fajnie, ale – mało. Z książki nie wyniosłam żadnej dodatkowej wiedzy ponad to, co już wiem (nie znaczy, że stosuję w praktyce). A teraz uwaga; nie podkreśliłam w książce ani jednego zdania. Być może pozycja ta przyda się początkującym blogerom lub licealistom. Jako bloger chce się rozwijać, i chociaż pisze dla przyjemności (Waszej y naszej), chce to robić coraz lepiej; chyba czas sięgnąć po osławionego Kominka i jego poradniki blogera. Albo uda mi się wreszcie upolować Pamiętnik rzemieślnika Stephena Kinga.

Źródło: http://setna-strona.blogspot.com/2014/11/kurs-dziennikarstwa-dla-samoukow.html

Print Friendly, PDF & Email