MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki

Recenzja z bloga moj portret

kurs dziennikarstwaM. Karolina Piekarska “Kurs dziennikarstwa dla samouków”,

Pierwszego bloga założyłam jakieś 10 lat temu. Dekada w internecie oznacza niesamowite zmiany, co tym bardziej nie ominęło również blogosfery. Blog teraz to nie tylko internetowy pamiętnik, ale także miejsce, w którym kreuje się pewne rzeczy i bardzo często sposób na życie. Dlatego też wielu blogerów stawia sobie za punkt honoru samorozwój, chociażby przez sięganie po odpowiednie publikacje.

Głównie dzięki recenzji jednej z blogerek trafiła do mnie publikacja Kurs dziennikarstwa dla samouków autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.

Wiadomo, że bloger to nie dziennikarz, jednakże moim zdaniem jeżeli ktoś zabiera się za publikowanie swoich tekstów, powinien zwracać uwagę na to co i jak pisze. Dlatego też postanowiłam dołożyć kolejną cegiełkę to mojej wiedzy i sięgnąć po tą książeczkę. Tym bardziej, że idealna nie jestem.

Ta małych rozmiarów książeczka zawiera w sobie kilka informacji, które mogą być pomocne blogerom. Albowiem znajdziemy tu rozdziały dotyczące:
recenzji,
tekstu reklamowego,
wywiadu,
felietonu,
eseju i innych form dziennikarskich.
Niby wszystko już gdzieś tam było i każdy wszystko wie, ale moim zdaniem takie podejście bywa bardzo zgubne. Albowiem wszelakie informacje zacierają się w naszej pamięci i warto mieć gdzieś pod ręką to co może się nam przydać.

W powyższej publikacji autorka w bardzo przystępnej formie opisuje nam to jak powinny wyglądać poszczególne teksty. Na końcu każdego rozdziału dodatkowo znajdziemy ćwiczenia do wykonania, co jest dla mnie bardzo dużym plusem. Fakt – po przeczytaniu tejże książeczki nie staniemy się od razu dziennikarzami, a nasze teksty nie będą nagle na dużo lepszym poziomie. Jednak moim zdaniem jest to publikacja, której warto się przyjrzeć, bo stanowi zbiór przydatnych informacji, z których mogą skorzystać szczególnie początkujący blogerzy.

Kurs dziennikarstwa dla samouków na pewno jest idealnym początkiem zdobywania wiedzy o tym jak pisać, żeby robić to dobrze. Dlatego też polecam.

13 listopada 2014

Autor: Natalia Tw
Źródło: http://mojportret.blogspot.com/2014/11/m-karolina-piekarska-kurs.html

Print Friendly, PDF & Email