MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2010 r. – Otwarcie półki bookcrossingowej w Cafe Pianola

DSC_0229Małgorzata Karolina Piekarska uwolniła książki w Cafe Pianola

W sobotę, 11 grudnia, na uroczyste otwarcie półki bookcrossingowej w Cafe Pianola przyjechała Małgorzata Karolina Piekarska.

Małgorzata Piekarska to pisarka, dziennikarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
– Przedtem zdarzało się, że otwierałam takie półki sama, w knajpkach, a wtedy ludzie wytrzeszczali oczy i patrzyli na mnie jak na wariatkę – śmieje się. – W Cafe Pianola są czytelnicy, którzy doskonale wiedzą, że może i jestem wariatką, ale związaną z książkami i bookcrossingiem.

Czym jest bookcrossing? To zwyczaj „uwalniania” niepotrzebnych, kurzących się na naszych półkach książek, czyli pozostawiania ich w specjalnie wyznaczonych miejscach, by skorzystali z nich inni. Bookcrossing może mieć postać luźnej wymiany, ale nie tylko: oddawane przez nas tytuły mogą trafić na stronę www.bookcrossing.pl, gdzie znajdą się w katalogu uwolnionych książek, opatrzone informacją o lokalizacji i numerem, na wypadek gdyby ktoś właśnie ich poszukiwał. Zdarza się, że bookcrossing to jedyna szansa na zdobycie rzadkiej pozycji, dlatego warto się zarejestrować.

Zapytana o największe znalezisko bookcrossingowe, Małgorzata Piekarska odpowiada, że był to tom encyklopedii radzieckiej.
– I to właśnie dzięki niemu cztery lata temu dowiedziałam się czym jest bookcrossing.

Autor: ES

Źródło: Moje Miasto Bydgoszcz, 11 grudnia 2010

Print Friendly, PDF & Email