MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki

2012 r. Małgorzata Karolina Piekarska – pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej

…pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej. Wszystko zaś dlatego, że papier jest cierpliwy a słowo od zawsze miało wielką moc” – to motto Małgorzaty Karoliny Piekarskiej – dziennikarki prasowej i telewizyjnej, autorki książek dla młodzieży i nie tylko.

M_K_Piekarska12Małgorzata Karolina Piekarska – pisanie  jest tym, co lubię robić najbardziej Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu gościła pisarkę podczas obchodów Światowego Dnia Książki. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Tu Czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży autorka przedstawiła swoją twórczość nie tylko w tradycyjnej – książkowej formie, ale także za pomocą multimediów. Dowiedzieliśmy się, że przygodę z pisaniem rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Jej wielką pasją jest tropienie losów własnej rodziny, zaś ulubioną rozrywką czytanie listów prababci i przeglądanie starych rodzinnych dokumentów. Dzięki temu powstała książka Dziewiętnastoletni marynarz. Mówiła też o swojej miłości do zwierząt, o przyjaźniach, o tolerancji, o żmudnym procesie pisania książek.
Zdaniem Małgorzaty Karoliny Piekarskiej dorosły czytelnik nie jest fajny. Zdecydowanie woli pisać dla młodzieży, bowiem młody człowiek ma marzenia i jest w tym okresie życia, gdy wszystko jest możliwe. Celowo pozostawia otwarte zakończenia w swoich książkach, by czytelnik sam sobie dopowiedział dalsze losy bohaterów.
Z sali padały pytania o kontynuacje lubianych książek: LO-teria, Dzika, o lektury jej młodości, a nawet tak prywatne jak o rodzinę.
Na koniec przytoczymy słowa autorki, że „ jest człowiekiem typu być a nie mieć a jej życiowym celem jest umrzeć mniej głupią niż się urodziła”. Stwierdziła też, że im człowiek starszy, tym lepiej zdaje sobie sprawę z ogromu jeszcze nie zgłębionej wiedzy, dlatego zawsze warto sięgnąć po książkę.

autorki: Krystyna Czechowicz, Władysława Gałuszka
23 kwietnia 2012
źródło: http://www.cieklin-ski.pl/aktualnosci.html-Malgorzata,Karolina,Piekarska,,pisanie,,jest,tym,,co,lubie,robic,najbardziej,179#galeria_foto

Print Friendly, PDF & Email