MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2010 r. – Małgorzata Piekarska i bookcrossing w Cafe Pianola

W Cafe Pianola Małgorzata Piekarska “uwolniła książki”, czyli otworzyła nową półkę bookcrossingową.

DSC_0287Małgorzata Piekarska to pisarka, dziennikarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
– Przedtem zdarzało się, że otwierałam takie półki sama, w knajpkach, a wtedy ludzie wytrzeszczali oczy i patrzyli na mnie jak na wariatkę – śmieje się. – W Cafe Pianola są czytelnicy, którzy doskonale wiedzą, że może i jestem wariatką, ale związaną z książkami i bookcrossingiem.

Czym jest bookcrossing? To zwyczaj “uwalniania” niepotrzebnych, kurzących się na naszych półkach książek, czyli pozostawiania ich w specjalnie wyznaczonych miejscach, by skorzystali z nich inni.

Sobotnie spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się zarówno z ideą bookcrossingu, jak i z samą pisarką i jej powieściami, których fragmenty zostały zaprezentowane przez autorkę i młodzież.
Małgorzata Karolina Piekarska pisze o współczesnych nastolatkach bez owijania w bawełnę, bez omijania trudnych tematów, ale ciepło, sympatycznie. Jak wyznała autorka – jest zwolenniczką pokazywania rzeczywistości bez upiększeń, stąd młodzieżowy żargon, którym posługują się bohaterowie jej książek i świat widziany oczyma nastolatek.

ESO, J. Niwińska
źródło: Gazeta Pomorska, 12 grudnia 2010

Print Friendly, PDF & Email