MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2014 r. – Spotkanie z pisarką w Człuchowie

7 października 2014 Człuchów woj. pomorskie

7 października 2014 Człuchów
woj. pomorskie

7 października br. w Klubie Czytelnika człuchowskiej biblioteki odbyły się 2 spotkania autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską – pisarką oraz dziennikarką prasową i telewizyjną. Swoje artykuły, reportaże, wywiady publikuje w takich czasopismach jak Cogito, Twój Styl, Ekspress Wieczorny, Victor-gimnazjalista, Magazyn – 13-tka, LUZ.

Każde ze spotkań rozpoczynał krótki quiz dziennikarski. Młodzież musiała więc odpowiedzieć na następujące pytania:
•    Czy artykuł dla kobiety pisze się tak samo jak artykuł dla dziecka?
•    Co to jest adiustacja?
•    Czy do każdego wywiadu trzeba się przygotować?
•    Czy felieton to najłatwiejsza forma dziennikarska?

Podczas spotkań pisarka przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej przybliżyła nam swoją najnowszą książkę pt. “Kurs dziennikarstwa dla samouków”. To napisana w formie felietonów z propozycjami ćwiczeń książka, będąca rodzajem podręcznika, ale też podróży przez dziennikarstwo.

W dalszej części pierwszego spotkania Małgorzata K. Piekarska zaprezentowała swoją kolejną książkę pt. “Dziewiętnastoletni marynarz”, w której opisujące życie codzienne w Szkole Morskiej w Tczewie w listach Zbigniewa Piekarskiego. Zaś na drugim spotkaniu mieliśmy okazję zapoznać się z niepublikowaną jeszcze książką pt. “Czucie i Wiara”, która składa się z 18 rozdziałów. Każdy rozdział to jedna dzielnica, w której jedno zjawisko paranormalne badają właściciele biura detektywistycznego.

Źródło i fot. MBP Człuchów.

Print Friendly, PDF & Email