MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

2014 r. – Spotkanie z pisarką w Jerzmanowicach

1 października 2014 Jerzmanowice woj. małopolskie

1 października 2014 Jerzmanowice
woj. małopolskie

Ten tydzień obfitował w spotkania autorskie dla młodych czytelników naszej Biblioteki. Tym razem młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach w środę, 1 października, wzięła udział w spotkaniu z Małgorzatą Karoliną Piekarską – dziennikarką telewizyjną i prasową oraz autorką książek dla młodzieży m.in.: „Tropiciele”, „Klasa pani Czajki”, „Dzika”, „Lo-teria”.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przepełnionej duchem historii. Pani Małgorzata opowiedziała młodzieży o swoich książkach, wspomagając się przy tym prezentacją multimedialną. W ten sposób mogliśmy poznać ich fragmenty, miejsca, których dotyczą. A wszystkie rozgrywają się w Warszawie, na Saskiej Kępie, gdzie mieszka pisarka. Wątki, które się w nich przewijają często rozgrywały się w otoczeniu pani Małgorzaty, dlatego, jak przyznaje autorka, bycie dobrym obserwatorem bardzo pomaga jej przy pisaniu.

Zamiłowanie do historii, które pani Małgorzata wyniosła z domu rodzinnego widać w jej najnowszej książce, która czeka jeszcze na wydanie. „Czucie i Wiara. Warszawskie duchy, czyli nowe legendy Stolicy” to zbiór opowiadań kryminalnych, których akcja toczy się w kolejnych dzielnicach Warszawy. Na spotkaniu autorskim pani Małgorzata uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła kilka motywów, które pojawią się w książce. Dostąpiliśmy nawet zaszczytu i wysłuchaliśmy jednego z rozdziałów. W książce historia Polski, prawdziwe wydarzenia, które rozgrywały się w stolicy przeplatają się z fikcją. Pani Małgorzata w zaskakujący sposób połączyła te dwie odmienne sprawy, dzięki czemu młodzi czytelnicy zainteresują się historią naszego kraju i sami będą próbować dociekać, co tak naprawdę jest prawdą.

Niestety, ograniczony czas, jakim dysponowaliśmy, nie pozwolił nam na długie pogawędki z pisarką. A proszę uwierzyć, panią Małgorzatę naprawdę należy „wyłączyć”, gdyż sama potrafiłaby zagadać towarzystwo do późnej nocy.

Po reakcji młodzieży spotkania należy uznać za bardzo udane. Książki pisarki cieszyły się w tym dniu największą popularnością w bibliotece. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wydań. A pani Małgorzacie życzymy dalszych sukcesów i tego optymizmu i radości, które towarzyszyło jej na spotkaniu.

Źródło i fot. MBP Jerzmanowice

Print Friendly, PDF & Email