MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka

LO-teria

lo-teriaTytuł: LO-teria
wydawca: Nasza Księgarnia
miejsce wydania: Warszawa
data wydania: 18 stycznia 2017
nr wydania: II
liczba stron: 528
format: 135×204 mm
przedział wiekowy: 14-100
numer ISBN: 978-83-10-13051-8
rysunki: Marta Blachura
cena: 39,90

Bezpłatny fragment do pobrania:

O książce:

Przyjaciele z gimnazjum rozpoczynają naukę w liceum. Ich życie nie jest już takie beztroskie. Czy miłość Maćka i Małgosi przetrwa kryzysy? Czy Wojtek całkowicie poświęci się swojej pasji? Czy Kamila okaże się prawdziwą przyjaciółką? Kim jest tajemnicza Klaudia, którą przypadkowo pozna Michał? Czy Kinga zrozumie, co jest dla niej najważniejsze?
Kontynuacja bestsellerowej „Klasy pani Czajki” napisana wartkim, współczesnym językiem. Powieść o szkolnej codzienności, miłosnych wyborach, intrygach, przyjaźniach wystawianych na próbę, walce z kompleksami i odrzuceniem.

lo


Tytuł: LO-teria
wydawca: Nowy Świat
miejsce wydania: Warszawa
data wydania: lipiec 2010
nr wydania: I
ISBN: 978-83-7386-395-8
liczba stron: 424
kategoria: dla młodzieży
format książki: 135 x 200 cm
okładka: miękka
rysunki: Ala Murgrabia
cena: 29,90 zł

O książce:

Książka to prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. LO-teria to kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki. Dalsze losy paczki przyjaciół wciągają równie mocno.
Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z nową szkolną rzeczywistością. A ta od początku nie zapowiada się różowo. Już pierwszego dnia okazuje się, że liceum to nie przelewki, a na wspomnienie gimnazjum łezka kręci się w oku. Nowa polonistka to diabeł wcielony, przy którym surowa pani Czajka jawi się jako ideał nauczyciela. Do szkolnych problemów dochodzą też te najważniejsze: miłość, zdrada i wielkie ambicje towarzyszące bolesnemu wejściu w dorosłość. Emocje buzują w intensywnym kotle uczuć, podnosząc temperaturę powieści.
Jak nasi bohaterowie odnajdą się w poważnym LO? Czy gimnazjalne związki przetrwają próbę czasu? Piekarska pisze wciągająco i wprost o niełatwym, pełnym napięć życiu nastolatków. Z talentem, właściwym gigantom literatury młodzieżowej, potrafi oddać radości i smutki udręczonej nastoletniej duszy, nie moralizując przy tym i nie nudząc. To właśnie najbardziej cenią entuzjaści jej prozy. Czytając LO-terię nie zawiodą się i tym razem.


Książka ukazała się też w języku ukraińskim.

Lotereya_oblКатегория: Романы, повести и приключения
Производитель: Видавничий дім Школа
ISBN (артикул): 978-966-429-260-0; 9789664292600
Код товара: 2465641
Вес: 0,444 кг.

В Лотерее, продолжении книги Класс госпожа Чайки, герои взрослеют и перед ними большой мир раскрывает свои широкие объятия. И сейчас им придется выбирать будущую профессию, друзей, любимых и даже. жизнь или смерть! А это уже действительно Выбор с большой буквы. И кажется, что жизнь смахивает на лотерею, где каждый из героев имеет билет. Только¬вот появляется вопрос: как достать выигрышный билет? Как сделать определенную ставку на что-то или на кого-то и не ошибиться? И наконец – что надо сделать, если бы посчастливилось в этой безумной лотерее под названием Жизнь?


Recenzje poświęcone książce:

Print Friendly