MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Recenzja z bloga “Plecenie własnych myśli”

audiobook-kpcKlasa Pani Czajki, czyli jak wygląda życie gimnazjalisty

Hej! Dzisiejszy post będzie dotyczył książki, o której myślę przez ostatnie dwa tygodnie. Jest to książka, na którą wpadłam przez całkowity przypadek w miejscowej bibliotece. Wtedy to spieszyłam się na zajęcia plastyczne (a na weekend musiałam mieć co czytać), więc wzięłam do ręki pierwszą lepszą książkę i już gnałam w stronę mojej szkoły. Już tego samego popołudnia okazało się, że ten przypadek był najlepszym przypadkiem przydarzonym się w całym moim życiu. Książka bowiem, zawładnęła całym moim sercem i, no, o to dlaczego!
Klasa Pani Czajki to książka autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, która opowiada o typowym życiu gimnazjalistów sprzed jakichś (50-30+20*3=…) 7 lat. Ciekawym faktem jest to, że kilka opowiadań z książki zostało na początku opublikowane w cotygodniowych wydaniach Victora Gimnazjalisty. Dopiero kiedy opowiadania zdobyły popularność, zostały one złożone w książkę.
Klasa Pani Czajki opowiada o historii klasy gimnazjalnej, która trwała pełne 3 lata. W książce poznajemy m. in.: Małgosię, Maćka, Kamilę, Czarnego i Białego Michała, Kaśkę, Kingę i Wojtka (Piszę to z pamięci! To znaczy, że ta książka naprawdę jest dla mnie ważna!). Trudno jest powiedzieć kto w książce odgrywa główną rolę. Według mnie dużo historii łączy się z Kamilą, według innych głównym bohaterem będzie Małgosia, Maciek, czy Kaśka. Każdy podczas czytania zauważa inne szczegóły, które prowadzą go do innych wniosków. Ale jedno jest pewne: historia zapiera dech w piersiach i każdy może chociaż z jednym zdaniem się identyfikować. Ja pokochałam tą książkę bardzo mocno i może ona konkurować o podium z każdą moją ulubioną książką. Z pewnością się z nią identyfikuje (bo kto normalny daje się na odstrzał pani od niemieckiego, czytając na lekcji?), czego dowodem jest szybkość (i najróżniejsze miejsca xD) z jaką ją przeczytałam.
Koniec rozpływania się nad książką, czas przejść do punktacji! (I tak wiadomy jest wynik)
Oczywiście 3/3p. za niesamowite postacie, które są bardzo zbliżone do moich znajomych xD
1/1p. za wygląd książki, która przybliża wygląd i sytuację postaci, ale z okładki wszystkiego się i tak nie dowiesz!
4/4p. za historię, z którą, jak już wspomniałam, identyfikuje się niesamowicie.
2/2p. za młodzieńczy styl pisma pani Małgorzaty, który trafia do mnie BAAAAAARDZO i po prostu aż chce się czytać dalej 🙂
I to chyba byłoby na tyle. Tak, wiem, notki są ostatnio tak krótkie, że aż nie mogę uwierzyć. Zawsze mam chęć rozpisania się i kiedy dochodzi co do czego to nic nie potrafię napisać. Naprawdę nie wiem co się ze mną dzieję. (Ach, ten wiek dorastania xD)

Pjona ♥

7 czerwca 2015

źródło: http://pleceniewlasnychmysli.blogspot.com/2015/06/hej-dzisiejszy-post-bedzie-dotyczy.html

Print Friendly, PDF & Email