MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka

Zwiastun, czyli… po premierze “Bubloteki”

img141Premiera i spektakl popremierowy sztuki “Bubloteka” już za mną. Było gorąco. Wrażenia publiczności? Sądząc po reakcji – pozytywne. czas na pokazanie zrobionego przeze mnie zwiastuna “Bubloteki”. Spektakl wróci na scenę po Nowym Roku. 15 i 16 stycznia 2016 pokazany zostanie w Warszawie w Promie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23.
W spektaklu grają: Zacharjasz Muszyński – Piotr Z. i Janusz Leśniewski  – Andrzej S.
Reżyseria, projekt scenografii i kostiumy to wspólna praca naszej trójki, a opracowanie muzyczne zrobiłam sama. Autorką logo spektaklu jest Dorota Suwalska, zaś autorem zdjęć z próby generalnej jest Artur Wacławek.
Sztuka została przygotowywana w ramach Obserwatorium Artystycznego Entrée i miała premierę 19 grudnia 2015 roku na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Szczegóły: http://bubloteka.com.pl/

Rzecz dzieje się w małej, warszawskiej, osiedlowej bibliotece. Bibliotekarzem jest tu Piotr, który by ratować swoje małżeństwo decyduje się schować za biurkiem wśród regałów książek. Kim jest naprawdę?
Pewnego dnia do biblioteki przychodzi Andrzej… Niby zwykły czytelnik, niby taksówkarz, niby pisarz-amator. Ale czy rzeczywiście? Po co tak naprawdę tu przyszedł?
„Bubloteka” to opowieść o kulturze i popkulturze, o książkach, życiu, miłości oraz chęci bycia popularnym i sławnym za wszelką cenę. Czy życie współczesnych gwiazd to bubel? Czym jest życie przeciętnego człowieka obcującego z popkulturą? I co ma do tego literatura?

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, blogerka.

Comments are closed.