MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka

Tak było w Starym Sączu

Dziennikarka w bibliotece

Gościem Starosądeckiej Biblioteki w miniony piątek tj. 15 września była Małgorzata Karolina Piekarska, autorka wielu poczytnych książek dla młodzieży, dziennikarka prasowa i telewizyjna, współpracująca na co dzień z TV3. Pierwsze jej próby pisarskie a także jak sama mówiła aktorsko-teatralne ujawniły się już w wieku dziecięcym. Mając 15 lat opublikowała w czasopiśmie „Świat Młodych” swoje opowiadanie „Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym”,  które było pracą na konkurs. Ponadto autorka publikowała swoje artykuły, reportaże i wywiady na łamach czasopism młodzieżowych„Viktor” i „Cogito”. Właśnie tam ukazały się jej felietony „Wzrockowisko”, przynosząc jej tym popularność.
W Bibliotece Powiatowej autorka spotkała się z grupą gimnazjalistów, uczniów Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego.
Opowiadała o swojej twórczości:
o „Klasie pani Czajki”, „Dzikiej”, „Tropicielach”, „LO-terii”, „Dziewiętnastoletnim marynarzu” – powieści biograficznej, w której wspominała swojego stryja. Pani Małgorzata w interesujący sposób przedstawiła losy swoich bohaterów mówiąc o ich szkolnej codzienności, problemach nastolatków, tolerancji, przyjaźni i pierwszej miłości. Odkryła również przed uczestnikami spotkania, tajemnice własnej rodziny, przenosząc nas w świat czasów przedwojennych i samej wojny. Pokazała losy ludzi, których łączyły więzy krwi pomimo, że ich drogi się rozeszły. Swoje zamiłowanie do historii odziedziczyła po dziadkach, o których opowiadała z wielką miłością i szacunkiem. Wszystkim spodobała się fabuła jej najnowszej powieści, o małym Janku, którego adoptowali jej dziadkowie z sierocińca jako dziecko nikomu nie znane, a którego uratowali z „transportu śmierci” kolejarze.  Janka odbierano dwukrotnie od matek, raz biologicznej, drugi raz adopcyjnej. Stryj Jan Tchórz, bohater powieści żyje do dzisiaj na Zamojszczyźnie, pomimo tak ciężkich kolei losów jakie doświadczył.
Spotkanie wszystkim uczestnikom się bardzo podobało a pani Małgorzata jest niezwykle miłą, pełną humoru, sympatyczną osobą. Z dużą niecierpliwością czekamy na premierę jej nowej książki pt. „Syn dwóch matek”.

Źródło: http://biblioteka.stary.sacz.pl/pl/503/0/dziennikarka-w-bibliotece.html

06 05 04 03 02 01

About Małgorzata Karolina Piekarska
dziennikarka, pisarka, blogerka.

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, blogerka.

Comments are closed.