MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki

Zapraszam na spotkanie na Mokotowie

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy dla dzielnicy Mokotów zaprasza…
A ja tylko przypomnę, że moi dziadkowie, którzy w czasie II wojny światowej przygarnęli dziecko Zamojszczyzny, czyli mojego stryja Jana Tchórza, mieszkali właśnie na Mokotowie. Konkretnie na Czerniakowie, a jeszcze konkretniej na Sadybie, która powstała wg koncepcji miasta-ogrodu. A tak zaprasza biblioteka…

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, współautorką książki “Syn dwóch matek” 17 maja o godz. 18.00 w Czytelni Naukowej nr IV przy ul. Wiktorskiej 10.

MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA – dziennikarka, pisarka, a z zamiłowania varsavianistka i rodzinny genealog, związana z Telewizyjnym Kurierem Warszawskim, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Współautorem książki jest jej ojciec, MACIEJ PIEKARSKI (1932-1999) – historyk sztuki, publicysta, od lat 70. XX wieku dziennikarz  TVP.

“SYN DWÓCH MATEK” to historia o zagładzie Zamojszczyzny i jej reminiscencjach pokazana przez pryzmat losów Jana Tchórza, dziś gospodarza we wsi Borowina Starozamojska, wtedy dwuipółletniego chłopca, dwukrotnie zabieranego od matki: raz od biologicznej, drugi raz – adopcyjnej. Rodzice Macieja Piekarskiego w 1943 roku wzięli z sierocińca dziecko, które pochodziło ze słynnego, jadącego podobno do Oświęcimia, transportu śmierci To także historia o osobistym dramacie autorki, która jako dziewięcioletnia dziewczynka przeczytała o tym artykuł swojego ojca.

Spotkanie będzie ilustrowane prezentacja multimedialną.

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

dziennikarka, pisarka, blogerka.

Comments are closed.