MAŁGORZATA KAROLINA PIEKARSKA

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki – ambasadorka kampanii społecznej WypiszWyczytaj

Spotkanie edukacyjne “Losy powstańców styczniowych w obrazach Aleksandra Sochaczewskiego”

W piątek 12 stycznia o godz. 12 w imieniu Dyrekcji Muzeum Niepodległości oraz swoim zapraszam serdecznie na spotkanie edukacyjne “Losy powstańców styczniowych w obrazach Aleksandra Sochaczewskiego”. Opowiem o artyście i jego obrazach, na których przedstawił nie tylko swoje losy, ale tez losy tych, którzy walczyli w Powstaniu Styczniowym.

Losy Sochaczewskiego związane były z Powstaniem Styczniowym. Za udział w jego przygotowaniach był więziony w Cytadeli Warszawskiej i został zesłany na 22 lata na Syberię. Traumatyczne przeżycia z zesłania odcisnęły piętno na jego psychice. Po powrocie tworzył cykl obrazów dokumentujących katorgę i pobyt na Syberii, malując to, co przeżył i czego był świadkiem.

Od 1981 roku niemal całą kolekcję dzieł tego artysty posiada nasze Muzeum – obrazy eksponowane są w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

12 stycznia g. 12:00
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Al. Solidarności 62
00-240 Warszawa

Print Friendly, PDF & Email

Author: Małgorzata Karolina Piekarska

Z wykształcenia: historyczka sztuki, scenarzystka i bibliotekarka. Z zawodu: pisarka i dziennikarka. Z pasji: blogerka, varsavianistka i genealożka. Miłośniczka: książek, filmów, gier planszowych, kart do gry, jamników i miodu...

Comments are closed.